Pr-Tech
 

Google Pr-Tech
Standarde, Formate e Org.Programim dhe VeglaSisteme OperativeSiguri DigjitaleInformatika ShqipeLidhjet e Javës
Lajme dhe Portale:
C/C++ Users Journal
Code Box
Portal me informata tė shumta pėr gjuhė tė ndryshme programuese. Pėrmbanė lajme, forum, si dhe punime tė ndryshme.
freshmeat
freshmeat bėn mirėmbajtjen e indeksit mė tė madh tė ueb-it pėr Unix aplikacione si dhe aplikacioneve multiplatformike.
HotScripts.com
HotScripts.com pėrmban resurse tė shumta tė cilat janė kryesisht tė pėrqendruara nė fushėn e ueb-zhvillimit.
Koders
Koders pėrmban njė arkiv gjigante tė kodeve tė ndryshme tė projekteve qė kanė tė bėjnė mė kod burimor tė hapur.
Microsoft Developer Network (MSDN)
MSDN ėshtė rrjetė pėr zhvilluesit qė shfrytėzojnė produktet e korporatės Microsoft.
SourceForge.net
Faqja mė e madhe nė botė pėr zhvillimin e softuerit me kod burimor tė hapur.
Sun Developer Network (SDN)
SDN ėshtė rrjetė pėr zhvilluesit qė shfrytėzojnė gjuhėt programuese Java, C, C++ si dhe Fortran.
thefreecountry.com
Koleksion i resurseve falas pėr programim, siguri digjitale, mirėmbajtje tė ueb-it, etj.

Dokumentacione:
The C Book
Internet versioni i edicionit tė dytė tė librės "The C Book" nga autorėt Mike Banahan, Declan Brady dhe Mark Doran.
Comprehensive Perl Archive Network (CPAN)
CPAN ėshtė njė koleksion i madh i softuerit dhe dokumentacionit pėr gjuhėn programuese Perl.
C Programming Tutorial
C Programming Reference Guide
FreeTechBooks
Koleksion i librave kompjuterik, dokumentacioneve dhe referencave tė cilat janė falas.
Perldoc.com
Dokumentacion per gjuhėn programuese Perl.
PHP Manual
Udhėzues pėr gjuhėn programuese PHP.
UNIX System Calls and Subroutines using C
Material i shkėlqyeshėm pėr C programim nga A. D. Marshall.
W3 Schools
Dokumentacione tė shumta pėr gjuhė programuese tė ndryshme qė pėrdoren kryesisht pėr web zhvillim.

Forume:
Dev Shed Forums
Kjo faqe pėrmbanė forumet mė aktive nė Internet sa i pėrket fushės sė programimit.
Programming Forums
Mbi Pr-Tech | Kontaktet Copyright Pr-Tech® 2004 - 2015 Thanks to all that inspired, taught and helped push us forward...